Reklama

W projektach architektonicznych czerń coraz częściej występuje jako główny bohater we wnętrzu. A w zestawieniu z matowym wykończeniem kojarzy się z elegancją i nowoczesnością. Dzisiaj to już nie tylko dodatki, meble, ale również oświetlenie odgrywa kluczową rolę we wnętrzu. Łączy jednocześnie funkcję użytkową z dekoracyjną. Projektanci AQForm w swoich projektach opraw postawili na ponadczasową czerń w zestawieniu z nowoczesnym miedzianym kolorem.

Przez wiele pokoleń czerń kojarzyła nam się ze smutkiem i mrokiem. Wszystko zmieniło się za sprawą Coco Chanel, która odkryła jej estetyczne walory i wprowadziła do świata mody. Czerń docenili również architekci wnętrz wprowadzając ją na salony jako element elegancji. Warto zwrócić uwagę, że coraz chętniej wykorzystywana jest nie tylko jako kolor ścian, lecz także mebli, materiałów wykończeniowych i oświetlenia.

Funkcjonalnie i ponadczasowo

Kiedy nie ma w nas tyle odwagi, aby pomalować na czarno np. ścianę, możemy pomyśleć o oświetleniu, a dokładnie o oprawach zarówno wiszących, czy ściennych. Matowe wykończenie połączone z czernią idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych, gdzie oświetlenie będzie stanowić funkcjonalny dodatek. Taką dekoracją mogą być m.in. kinkiety SATELLITE, czy GRAPH, które tworzą nie tylko przyjemną, relaksującą atmosferę, ale mogą też zadbać o nasze poczucie bezpieczeństwa w miejscach, gdzie oświetlenie ogólne nie jest niezbędne.

Czerń – niezależnie od tego, czy pojawia się w postaci mebli, tekstyliów czy dodatków – zawsze nadaje wnętrzu elegancji. A wykończeniu  matowym zyskuje nowoczesny charakter. Co więcej, zarówno czerń, jak i matowe wykończenie idealnie współgra z innymi odcieniami kolorystycznymi, jak np. złoto w oprawie MAXI RING DOT. Producenci oświetlenia dają coraz więcej możliwości wyboru – forma, wzór, kolor.

Czerń to jeden z tych klasyków, który prędko nie wyjdzie z mody. Tak jak biel jest to kolor ponadczasowy, który lubi inne zestawienia kolorystyczne. W połączeniu z popularnym ostatnio złotem, czy miedzią nadaje wnętrzu elegancji. Projektanci AQForm pokusili się o wprowadzenie wykończenia w kolorze miedzi, zestawiając je z czernią. Dzięki temu zyskuje całe wzornictwo oprawy oświetleniowej. Lampę, która nie tylko jest funkcjonalna, ale i ciekawa wzorniczo.