Reklama

TRUDNO ZNALEŹĆ ELEMENT WYSTROJU WNĘTRZ, KTÓRY WPROWADZAŁBY RÓWNIE WYJĄTKOWY KLIMAT, CO LUSTRA. POWIĘKSZAJĄ ONE OPTYCZNIE PRZESTRZEŃ, WYCZAROWUJĄ EFEKTOWNĄ GRĘ ŚWIATŁEM, SĄ NA RÓWNI Z OBRAZAMI CIEKAWĄ ŚCIENNĄ DEKORACJĄ SALONU. DOBIERAJĄC LUSTRO TRZEBA TEŻ JEDNAK PAMIĘTAĆ O TYM, ŻE ZARÓWNO JEGO RAMY, JAK I WIELKOŚĆ ORAZ KSZTAŁT MUSZĄ HARMONIJNIE WPISAĆ SIĘ W OTACZAJĄCĄ PRZESTRZEŃ. LUSTRA DO LUKSUSOWYCH WNĘTRZ ARANŻOWANYCH W PRZERÓŻNYCH STYLACH ZNAJDZIEMY W KOLEKCJI GANSK PORTUGALSKIEJ MARKI ALBINO MIRANDA.

Niegdyś lustra były zarezerwowane wyłącznie dla ściśle określonych przestrzeni w domu. Wisiały więc tylko tam, gdzie mogły pełnić rolę użytkową: w łazience, przedpokoju, ścianie nad toaletką w sypialni. Dziś stały się one czymś na kształt obrazów, dzieł sztuki, które są oryginalną dekoracją domu, a nie tylko przedmiotem ułatwiającym kontrolę własnego wyglądu. Wiszą więc w salonach, jadalniach, sypialniach, pełnią funkcję biżuteryjnego dodatku. W zależności od wybranego stylu mamy do dyspozycji całą mnogość różnych wariantów – od luster pozbawionych ram, poprzez minimalistyczne, wąskie oprawki, które świetnie pasują do nowoczesnych, surowych aranżacji. Coraz więcej osób, które dobrze czują się we wnętrzach luksusowych doprawionych szczyptą ekstrawagancji, wybiera oryginalne, ozdobne ramy. Często są one podobne do tych, jakie zdobiły płótna francuskich impresjonistów. Modne kolory to dziś złoto, srebro, miedź, czerń, mosiądz. Właśnie taką stylową kolorystykę zobaczymy też w kolekcji Gansk marki Albino Miranda, z której pomocą można wykreować wyjątkową dekorację salonu.

Nowoczesny minimalizm

W aranżacjach zdominowanych przez surowego ducha nowoczesnego minimalizmu świetnie sprawdzą się lustra Aurora. Mają one bardzo nietypowe ramy o kształcie misy, w której umieszczone jest okrągłe lustro. Współczesnego ducha, lubującego się w surowych materiałach dobrze odzwierciedlają komponenty, z jakich wykonano ramę. Jest to włókno szklane pomalowane na kolor mosiądzu. Średnica lustra to 80 cm.

Inne rozwiązania sprawdzą się z kolei we wnętrzach aranżowanych w stylach, które stawiają na bogatszą ornamentykę. Nowoczesny klimat z nutą Art Deco, styl eklektyczny czy glamour to takie aranżacje wnętrz, w których elementem nieodzownym jest lustro, ale oczywiście nie każde. Osoby ceniące śmiałe i niebanalne kompozycje najczęściej wybierają lustra z ozdobnymi ramami, które dobrze wkomponują się w przestrzeń. Najczęściej pojawiające się kolory to złoto, srebro, miedź. Tutaj ciekawe efekty uzyskamy z pomocą luster Millenium, które dostępne są w wersji okrągłej i prostokątnej. Ich wykonane z włókna szklanego ramy są teksturowane i przywodzą na myśl skórę egzotycznej jaszczurki. Szyku przydaje im złota lub srebrna kolorystyka.

Amatorów ponadczasowej elegancji zachwyci z kolei okrągłe lustro Saturno o średnicy 120 cm. Jego rama jest wykonana z włókna szklanego i pomalowano ją na kolor postarzanego srebra. Dzięki stonowanej ornamentyce i uniwersalnej kolorystyce Saturno może być dekoracją salonu urządzonego w stylu minimalistycznym, jak i w aranżacjach stawiających na ozdobność.