Reklama

JAKIE MATERIAŁY TERAZ KRÓLUJĄ WE WNĘTRZACH? JEŚLI CHCEMY UZYSKAĆ NIECO INDUSTRIALNY KLIMAT TO MOŻEMY POSTAWIĆ NA STAL, ALE TEŻ BETON I CEGŁĘ. Z DRUGIEJ STRONY NIE ZAPOMINAJMY O NATURALNYCH MATERIAŁACH – DREWNO, CZY KAMIEŃ. PROJEKTANCI MARKI LUXRAD KOLEJNY RAZ UDOWADNIAJĄ, ŻE GRZEJNIK MOŻE BYĆ ŚWIETNYM ELEMENTEM DEKORACYJNYM I IDEALNIE WPASOWAĆ SIĘ DO DANEJ PRZESTRZENI.

 

Drewno i kamień to dwa materiały, które bardzo często możemy spotkać w aranżacji. Może dlatego są tak lubiane jako materiały wykończeniowe, stosowane w domach i mieszkaniach. We wnętrzach częściej wykorzystujemy drewno. Zazwyczaj decydujemy się na drewnianą podłogę, schody, meble, stolarkę. Zdarzają się również nowe pomysły na ten materiał, np. drewniane wanny i umywalki. Kamienia zazwyczaj używamy na podłogi, na blaty kuchenne. Z kamienia można zrobić ściankę nad blatem kuchennym, ścianę w pokoju dziennym, kominek.

 

W połączeniu z kamieniem drewno tworzy bardzo udaną kompozycję. Jest to kontrastowe zestawienie: drewno kojarzy się z czymś ciepłym a kamień z chłodem, elegancją, trwałością. Materiały naturalne nie lubią zbytniej przesady w dodatkach, ale też elementach wyposażenia domu. Przykładem mogą być również grzejniki. Projektanci LUXRAD z uwagi na wnętrza w których grzejnik powinien być elementem uzupełniającym stworzyli model ZEUS. Zwraca on uwagę ciekawym wzorem połączonym z najwyższą wydajnością. Zastosowanie solidnych czworokątnych rurek, które nadają mu niezwykły wygląd, sprawiło, że znakomicie odnajduje się w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Ten model pasuje również idealnie do wnętrz w których na ścianach znajdziemy cegłę, czy beton. Te dwa materiały w ostatnim czasie również zyskały na popularności. Już sama ściana w takim wykończeniu stanowi dekorację więc meble, oświetlenie czy nawet grzejnik nie mogą konkurować, a jedynie współgrać. Cegła na ścianie najczęściej występuje w dwóch wersjach – oryginalnej kolorystyce lub pomalowana na biało. Jest to świetne rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych. Podobnie jak beton, ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych.

 

Drewno, kamień, cegła czy beton to ciekawe elementy wykończenia, które możemy potraktować jak dekorację. Wnętrze od razu nabiera innego charakteru, jest bardziej wyraziste. Pamiętajmy jednak, aby tak dobierać meble, oświetlenie i inne dodatki – aby poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniały.