Reklama

Standardowo biały montaż jest… rzeczywiście biały. W związku z tym większość płytek też ma jasne, delikatne kolory. A gdyby tak przełamać łazienkę intensywnymi dodatkami i ciemnym wykończeniem ścian?

Ponieważ delikatne zdobienia i rozmyte odcienie wpadające w biel są tak powszechne, zastosowanie intensywnego koloru to gotowy sposób na stworzenie łazienki, która zapadnie w pamięć.

Zastosowanie całkowicie czarnych kafli w całym pokoju może byłoby nieco zbyt ponure. Jednak już te przetykane błyszczącymi żyłkowaniami jak w szlachetnym marmurze nie sprawiają takiego wrażenia. Od ciemnych, błyszczących ścian zjawiskowo odbija się światło świec, więc relaks w kąpieli stanie się jeszcze bardziej magiczny.

Proste triki na kolor we wnętrzu

Istnieje też znany sposób, by biała wanna czy umywalka wyglądała korzystnie wśród kolorowych ścian. Wystarczy pomalować na żółto czy niebiesko całe pomieszczenie, zostawiając jednak białe framugi, ramy lustra i okiennice. Jeśli dodatkowo wybierzesz białą szafkę, całość będzie wyglądała harmonijnie, mimo że na ścianach zagości intensywny kolor.

Jeśli nie chcesz przesadzić z kolorem, zastosuj na półkach czy w pobliżu lustra kolorowe podświetlenia. Będzie je widać tylko wtedy, gdy zostanie uruchomiony specjalny program. Na co dzień łazienka będzie wyglądała grzecznie. Wystarczy jednak zmienić ustawienie, by progi zajarzyły się na tęczowo, a półki zostały rozświetlone na czerwono.

A może fugi?

Standardowo fugi są jasne lub kremowe. Czy wiesz, że możesz mieć również czerwone, czarne, a nawet brokatowe? Już kilku producentów ma je w swojej ofercie. Dzięki nim możesz zwykłą łazienkę urządzoną jasnymi kafelkami wzbogacić i odróżnić od innych, a do tego nie wydać na to zbyt dużo.

Innym tego typu pomysłem jest wykorzystanie wyłącznie kolorowych dodatków. By nie przytłoczyły neutralnego wnętrza, warto trzymać się jednej palety kolorystycznej. Możesz wybrać kolor i starać się, by dokupowane z czasem dodatki były do niego zbliżone, lub zdecydować się na linię kolorystyczną jednego producenta. Sporo takich wzorów znajdziesz w katalogu Sealskin – przykładem może być linia czerwonych i granatowych akcesoriów Acero, a także żółte i malinowe dodatki łazienkowe Sealskin Bloom. Można też wybrać paletę kilku tonów, jak np. na marynistycznych (granat, czerwień, biel) czy prowansalskich (fiolet, biel, beż) dodatkach. Sprawdzi się też pojedynczy, ale bardzo intensywny akcent kolorystyczny. Wybierz dozownik mydła z mlecznego szkła Tiger Cliqit lub Tiger Items i napełnij go barwnym mydłem w płynie jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku koloru.