Reklama

Niemiecka firma ritterwerk, działająca na rynku od roku 1905, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń ułatwiających codzienną pracę w kuchni. Są to wyroby zarówno wolno stojące, jak i do zabudowy. Cały proces produkcyjny jest realizowany wyłącznie w zakładzie Gröbenzell koło Monachium. Firma bardzo dba o zachowanie wysokich standardów jakości, co przekłada się na trwałość wytwarzanych produktów. Dużą wagę przykłada również do funkcjonalnego designu wzorującego się na okresie Bauhausu lat dwudziestych XX wieku. W niniejszej publikacji prezentujemy dwa wybrane rodzaje produktów wytwarzanych przez ritterwerk: krajalnice oraz blendery bezprzewodowe.

Krajalnice produkowane przez firmę ritterwerk zapewniają łatwą i bezpieczną obsługę oraz niezawodną pracę. Charakteryzują się stabilnością, precyzją oraz trwałością.

Krajalnica fino1 – mała, ale mocna

Jest to nieduży model posiadający wąski kształt, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca na blacie. Urządzenie jest solidne, zostało wykonane w całości z metalu, co gwarantuje doskonałe parametry pracy. Oferowane jest w kolorze srebrnym. Mimo mniejszych rozmiarów krajalnica jest wyposażona w mocny silnik. Grubość krojenia jest ustawiana bezstopniowo do około 20 mm. Jako dodatkowe wyposażenie proponowane są: tacka na krojone produkty, schowek na przewód zasilający.

Wymiary: szerokość 20,5 cm, wysokość 23,0 cm, głębokość 33,0 cm. Waga – 2,6 kg.

Krajalnica markant – składana

Ten model w stanie złożonym ma tylko 10,5 cm szerokości. Wykonano go z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego w kolorze białym. Dzięki dzielonym saniom roboczym krajalnica zawsze jest kompletna, także w stanie złożonym. Grubość krojenia jest ustawiana bezstopniowo do około 14 mm. Maszyna posiada składany stolik roboczy. Do kompletu dodawana jest szalka na krojone produkty.

Wymiary: szerokość 26,0 (złożona 10,5) cm, wysokość 21,0 cm głębokość 34,0 cm. Waga – 1,7 kg.

Krajalnica sinus – samonośna i stylowa

Jest to urządzenie w kolorze srebrnym, wykonane z metalu i mające konstrukcję samonośną. Dolna płyta jest wykonana z wysokiej jakości nietłukącego szkła, co nadaje krajalnicy sinus ekskluzywnego wyglądu. Grubość krojenia może być ustawiana bezstopniowo od bardzo cienkiej do około 20 mm. Dzięki samonośnej budowie czyszczenie krajalnicy jest wygodne i łatwe, a ukrojone plastry można bezpośrednio odkładać na talerze i półmiski.

Wymiary: szerokość 22,0 cm, wysokość 26,5 cm, głębokość 34,5 cm. Waga – 4,3 kg.

Wszystkie trzy prezentowane modele krajalnic: fino1, markant i sinus są napędzane 65-watowym silnikiem Eco, który w porównaniu z poprzednią wersją jest o 20% oszczędniejszy, a mimo to o 50% mocniejszy. Urządzenia wyposażone są w wyłącznik bezpieczeństwa, pracy chwilowej i ciągłej.

Zastosowane w nich sanie robocze mogą być przesuwane w zakresie około 18 cm, a w razie potrzeby także całkiem zdjęte, co pozwala kroić także duże artykuły spożywcze. Do cięcia stosowany jest nóż falisty o średnicy 17 cm.

Blendery bezprzewodowe do zabudowy

Blendery bezprzewodowe BHP 50 oraz vertico7 to propozycje firmy ritterwerk, które będą dostępne w sprzedaży od końca obecnego roku. Urządzenia te są zasilane akumulatorami, przez co dają użytkownikowi ogromną swobodę podczas ich używania przy przygotowywaniu posiłków. Wreszcie podczas pracy w kuchni nie ma ograniczającego ruchy przewodu zasilającego.

W blenderach zastosowane zostały akumulatory litowo-jonowe o pojemności 2,1 Ah i napięciu 7,2 V. Inteligentna technika ładowania, wykluczająca efekt powstania przeładowania, zapewnia ich długą żywotność. Wskaźnik LED pokazuje aktualny poziom naładowania akumulatora. Stacje bazowe zapewniające ładowanie i przechowywanie blenderów montuje się w szufladach. Ich demontaż, celem czyszczenia, odbywa się bez użycia narzędzi.

Obudowy blenderów zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium, jedynie uchwyty wykonano z tworzywa sztucznego, co ma na celu zapewnienie lepszej ergonomii ich użytkowania.

Urządzenia posiadają system włączania 2 przyciskami, który eliminuje niezamierzone uruchomienie i tym samym wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Ochrona silnika przed przeciążeniem automatycznie wyłącza blendery w razie ich przegrzania lub zablokowania noża.

Prezentowane modele dostarczane są z czterema stalowymi końcówkami: nożem uniwersalnym – do rozdrabniania większości artykułów spożywczych, krążkiem ubijającym – do ubijania np. piany, krążkiem mieszającym – do mieszania gęstych potraw, nożem tnącym – do cięcia czy rozdrabniania mięsa oraz włóknistych owoców i warzyw.

Pracować one mogą z trzema prędkościami obrotowymi: 12.000, 9000 i 6000 obrotów na minutę.

Blender vertico7 jest dostarczany dodatkowo z dwoma miskami do miksowania, wąskimi, o wysokich ścianach, jedna z tworzywa, druga ze stali szlachetnej, obydwie z naniesiona skalą. Pozwalają one uzyskać optymalne rezultaty rozdrobnienia.

BHB 50:

  wymiary: długość 420 mm, średnica 62 mm,

  waga: 1 kg,

  wymiary stacji bazowej: wysokość 73 mm, szerokość 138 mm, głębokość 420 mm, przeznaczona do szuflad o szerokości 30 cm.

Vertico7:

  wymiary: szerokość 6,0 cm, wysokość 42,0 cm, głębokość 7,0 cm,

  waga: 1,0 kg,

  stacja bazowa wymiary: szerokość 15,0 cm, wysokość 44,0 cm, głębokość 15,5 cm.

Krajalnice i blendery, jak wszystkie urządzenia firmy ritterwerk, są produkowane w Niemczech i jest na nie udzielana 2-letnia gwarancja.(