Reklama

Jest szufladą, podestem, a dla dzieci siedziskiem. SPACE STEP to nowe rozwiązanie firmy Blum do wykorzystania w strefie cokołu. Podest pomoże sięgnąć rzeczy z górnych półek i wytrzyma obciążenie do 150 kg. W szufladzie umieścimy rzadziej używane przedmioty. Rozwiązanie dostępne w sprzedaży już od jesieni.

Coraz mniejszy metraż mieszkań prowokuje projektantów i wykonawców do poszukiwania przestrzeni użytkowej w nietypowych miejscach. Z tą myślą powstało rozwiązanie cokołowe SPACE STEP, które można zrealizować ze wszystkimi systemami szuflad i prowadnic firmy Blum.

Praktyczne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Kuchnia, łazienka, salon, przedpokój – rozwiązanie cokołowe SPACE STEP to większa funkcjonalność każdego pomieszczenia. Podest pozwala sięgnąć wyżej, dzięki czemu możliwe jest zrealizowanie wyższej zabudowy. Rozwiązanie można wyposażyć w szufladę, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje miejsce na rzadziej używane produkty. W kuchni przyda się na patelnie i formy do pieczenia, z których korzystamy okazjonalnie. W salonie na podręczne drobiazgi czy pledy, a w pokoju dziecka spełni funkcję schowka na zabawki. Montaż możliwy jest od wysokości 150 do 250 mm, z wykorzystaniem prowadnic 30 kg i 40 kg.

Bezpieczeństwo i duży udźwig

Podczas projektowania SPACE STEP nie zapom-
niano o bezpieczeństwie. Wysunięty podest ma specjalną blokadę zabezpieczającą przed niezamierzonym wsunięciem. Blokada aktywuje się przy obciążeniu wynoszącym 8 kg. Odpowiednio wykonany stopień gwarantuje udźwig do maksymalnie 150 kg.

Różne rodzaje konstrukcji cokołu

SPACE STEP można wykorzystać do trzech różnych konstrukcji cokołu: cofniętego względem frontów, zlicowanego z powierzchnią frontów oraz częściowo zlicowanego i cofniętego.

Komfortowa obsługa

Dzięki technologiom ruchu firmy Blum SPACE STEP otwiera się i zamyka delikatnie i cicho. Rozwiązanie można wyposażyć w mechaniczne technologie ruchu jak BLUMOTION, TIP-ON BLUMOTION i TIP-ON.
Dla jeszcze większego komfortu rozwiązanie można połączyć z elektrycznym wspomaganiem otwierania SERVO-DRIVE.